30.04 20130

Boża ekonomia zbawienia. Kraków, 18 i 19.05.

O. dr Jacek Gniadek SVD to misjonarz i człowiek z wolnorynkową pasją.

Zapraszam Państwa na wyjątkową sesję pt. Boża ekonomia zbawienia, która odbędzie się w Krakowie 18 i 19 maja. Zaproszony gość jest zagorzałym obrońcą wolnego rynku. Ma odwagę wykazywać, że obecny system monetarny oparty jest na zorganizowanym oszustwie, a dzisiaj ekonomia została postawiona do góry nogami.

 

Lekarstwem jest personalizm ekonomiczny, czyli ścisły związek pomiędzy człowiekiem jako podmiotem pracy oraz prawem do owoców tej pracy w postaci własności prywatnej. Powołaniem każdej osoby jest praca i twórczość. Podczas sesji zaproszony gość pokaże, że potraktowanie biznesu jako powołania przybliża człowieka do Boga, a ściślejsza więź z Nim pomaga lepiej prowadzić działalność gospodarczą.

Szczegóły oraz zapisy na stronie http://www.duszpasterstwotalent.pl/gniadek-boza-ekonomia/

Organizatorem jest Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent”.

Patronat: Portal Opoka.org.pl, Instytut Misesa, Fundacja PAFERE.

Program:

Sobota, 18 maja

10.00 – I sesja

Czy między ziemską a Bożą ekonomią istnieje konflikt interesów? Zysk, strata, korzyść… to nie tylko kategorie działania człowieka w sferze ekonomicznej. Należą one do ogólnej kategorii ludzkiego działania. Pewnego języka, a co za tym idzie logiki, nie możemy się pozbyć, ponieważ teraz mówimy o religii. Człowiek nie funkcjonuje raz jako człowiek ekonomiczny, a innym razem jako człowiek religijny.

12.00 – Msza Święta
13.00 – obiad

15.00 – II sesja

„Zaprawdę, powiadam wam: Ta uboga wdowa wrzuciła najwięcej ze wszystkich, którzy kładli do skarbony” – Czy to zdanie Jezusa jest prawdziwe z ekonomicznego punku widzenia? Czy miedź jest droższa od złota? Co to jest wymiana? Czym jest ofiara?

17.30 – adoracja
18.00 – kolacja

19.00 – III sesja

Film „Powołanie przedsiębiorcy” oraz dyskusja.

Niedziela, 19 maja

8.00 – śniadanie
9.00 – IV sesja

Przedsiębiorca to człowiek który potrafił umiejętnie dobierać dostępne mu środki dla realizacji życiowego celu. Czym więc święty różni się od przedsiębiorcy? Dobry przedsiębiorca wie, że on sam jest „podstawowym kapitałem”, który musi dobrze zainwestować, by osiągnąć swój cel, a jest nim życie wieczne. A co jest moim celem w życiu?

12.00 – Msza święta
13.00 – obiad i podsumowanie spotkania

Zapraszam w imieniu swoim oraz O. Jacka!

Skomentuj

Jeśli spodobał Ci się mój wpis, zostaw swój komentarz. Chętnie poznam Twoje zdanie!

Dodaj komentarzWarsaw

22:37